Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
İroko Tezgahlı Bahçe Barbekü Mangal
28.999,00 TL
Sehpa Tipi Ateş Çukuru Barbekü
stok 0
Bahçe mangalı üzeri açık model
stok 0
bahçe ve balkonda kullanıma uygun kapaklı mangal
stok 0
Bacalı Balkon Barbekü
stok 0
Fiyat Sorunuz
Alt Tekerlekli Sehpalı Rustk Kırmızı Bahçe Barbekü Mangalı
stok 0
Bu kategoride toplam 7 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Bahçe Barbekü & Bahçe Mangalı

Bahçe Barbekü & bahçe mangalı özellikle arkadaşlarınız ve aileniz ile keyifli bir gün geçirmenize olanak sağlar. Barbekü sayesinde çeşitli etleri tütsüleme, kızartma, ızgara gibi teknikler ile pişirilerek lezzetli bir hal alır. Barbekü kültürümüzde önemli bir yere sahip olan mangala oldukça yakın bir üründür. Barbeküler açık alanlarda insanların keyifli vakit geçirmesine olanak sağlar. Bunun yanında lezzetli sofraların kurulmasını da sağlar.
Barbeküler elektrikli, gazlı ya da kömürlü olabilir. Barbekü Fransızcadan Türkçeye geçen bir kelimedir. Günümüzde de sıklıkla kullanılır. Bahçe Barbekü & Bahçe mangalı sayesinde açık alanlarda lezzetli etler pişirmek mümkündür.

Barbekü Çeşitleri Nelerdir?

Barbekülerin farklı yakıtlar ile çalışan modelleri bulunur. Elektrikli, Kömürlü ya da gazlı barbekü modelleri bulunur. Elektrikli barbekülerde koku ya da duman sorunu yaşanmaz. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilen modellerden biridir. Bunun yanında elektrikli barbekü modellerinde sıcaklığın ayarlanması da mümkündür. Temizlenmesi ve taşınması da kolaydır.
Kömürlü barbekü gerçek barbekü lezzeti arayanların vazgeçilmezidir. Kömür dumanı ete farklı bir aroma verir. Bu nedenle lezzet arayışı içerisinde olanlar genelde kömürlü barbekü kullanmayı tercih eder. Kömürlü barbekülerin ilk yanma aşamasında çıra ya da tutuşturma küpleri kullanmak çok daha kolay bir şekilde yanmasını sağlayacaktır.
Gazlı barbeküler de ayarlanabilir ısı özelliğine sahiptir. Bunun yanında bu barbekülerin temizliği de oldukça kolaydır. Gazlı barbekülerde et pişirilmeden önce bir miktar ısınmalıdır. Ardından pişirme işlemlerine geçilebilir.

Farklı Barbekü Modelleri

Günümüzde farklı modeller de üretilen Bahçe barbekü & bahçe mangalı modelleri vardır. Tekerlekli modeller sıcakken bile yer değiştirme kolaylığı sağlar. Bu barbeküler dilediğiniz her alanda kolay bir şekilde barbekü yapmanıza olanak sağlar.

Kapaklı barbekü modelleri kolaylık bakımından büyük bir avantajdır. Kapaklı kapak ile tüm ısı içerde kalır ve daha lezzetli ve yumuşak et pişirmenize olanak sağlar. Bunun yanında kapağın kapalı olması duman ve alev oluşumu durumlarının engellenmesine de yardımcı olur. Bu şekilde daha koruyucu ve sağlıklı barbekü yapma imkânı tanır. Isı sirkülasyonunun sağlanması için kapak ve ızgara arasında en az 2.5 cm olması gerekir

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.