Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Altı odun hazneli 75 çap ateş çukuru
19.200,00 TL
Sehpa Tipi Ateş Çukuru Barbekü
stok 0
75 cm çapında bahçe şöminesi ateş çukuru
7.199,99 TL
75 cm çapında ateş çukuru
5.999,99 TL

Yeni Ürünler

bahçe ateş çukuru
14.999,00 TL
Metal Bahçe Ateş Çukuru
9.999,00 TL
Dumansız Ateş Çukuru Bahçe Şöminesi
34.999,99 TL
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
50 cm çapında bahçe ateş çukuru
4.719,99 TL
75 cm çapında ateş çukuru
5.999,99 TL
50 cm çapında portatif ateş çukuru mangal
5.073,99 TL
75 cm çapında bahçe şöminesi ateş çukuru
7.199,99 TL
bahçe ateş çukuru
14.999,00 TL
24.989,99 TL
Metal Bahçe Ateş Çukuru
9.999,00 TL
Altı odun hazneli 75 çap ateş çukuru
19.200,00 TL
Bu kategoride toplam 23 ürün listeleniyor.

Bahçe Şöminesi

Evlerde, balkonlarda ve çeşitli alanlarda odun yardımıyla ateş yakılarak kullanılan ve ön kısmı açık olan ocak türü yapılar şömine olarak isimlendirilir. Günümüzde bahçe şöminesi de çok fazla ilgi görür. Bahçe şömineleri dekoratif amaçla kullanılmalarının yanı sıra insanların ısınması amacı ile de kullanılan mimari yapılardır. Bahçe şöminelerinin farklı pek çok türü bulunur. Estetik bir görünümü de vardır.
Bahçe şöminesi ürünlerinde farklı dekor ürünleri kullanılabilir. Bu şömineler çeşitli ölçülerde ve ağırlıklarda üretilir. Bunun yanında üretimlerinde birtakım standartlar da dikkate alınır ve bahçe şöminesi üretimlerinde kullanılan malzemelerin, insanlara ve çevreye zarar vermemesine de dikkat edilir. Bahçe şöminelerinde ateşe karşı dayanıklı olan malzemeler kullanılır.

Bahçe Şöminesi Avantajları Nelerdir?

Bahçe şömineleri günümüzde farklı tasarımlarda üretilebilir. Bunun yanında farklı özelliklere sahip olan modeller de üretilir. Barbekülü modeller açık alanlarda ızgara yapmak için tercih edilen ürünlerdir. Şöminelerin üretimlerinde kolay temizlenebilen malzemeler tercih edilir. Bu sayede insanlar şöminelerin temizlik aşamalarında zorlanmazlar.

Geniş bahçeli evlere sahip olan kişiler bahçelerine şömine yapmayı tercih ederek sevdikleri ile güzel vakit geçirir. Bahçe şöminelerinin taşınamaz modellerinin yanında taşınabilir modelleri de vardır. Taşınabilir şömineler kolay olması bakımından çoğunlukla hafif malzemelerden üretilir. Üretimlerinde genelde toprak, seramik ve metal malzemeler kullanılır. Bahçe şöminelerinin üretim işlemlerinde bahçe ölçülerine göre üretim yapılmalıdır. Bunun yanında güvenlik ile ilgili konulara da dikkat edilmesi önemlidir. Hazır şömine modellerinin yanında isteğe göre özel şömine modelleri de üretilir.

Bahçe Şöminesi Nasıl Kullanılır?

Bahçe şöminesi açık alanlara özel olarak üretilen şöminelerdir. Bu nedenle bu ürünlerin yalnızca açık alanlarda kullanımı gerekir. Kapalı alanlarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Bahçe şömineleri kullanım esnasında oldukça fazla ısınır. Bu nedenle şömine yanarken direkt olarak temas edilmemesi gerekir. Aksi takdirde istenmeyen durumlar yaşanabilir.

Bahçe şömineleri ısınma amacı ile kullanılabileceği gibi mangal olarak da kullanılır. Yakıt olarak ise genelde odun ya da kömür kullanılır. Bahçe şöminelerinin bulunduğu alanlarda yanıcı ve patlayıcı ürünlerin bulunmaması son derece önemlidir. Bunun yanında şömineler yanmaz zeminlere konulmalıdır. Taş, beton ya da çakıl zeminler bahçe şömineleri için uygun alanlardır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.