Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
80X80 METAL ORTA ŞÖMİNE
60.000,00 TL
A.Caminetti Panorama Modern Şömine Soba
66.906,24 TL
İthal 3 Açık Şömine Soba
66.906,24 TL
3 tarafı camlı design şömine soba
29.999,00 TL
3 tarafı camlı metal duvar tipi şömine
65.000,00 TL
Modern Asma Şömine
69.999,99 TL
Bu kategoride toplam 35 ürün listeleniyor.

Metal Şömine

Şömineler çeşitli mekanların ısınması amacı ile kullanılan ürünlerdir. Bunun yanında yemek pişirilen modelleri de bulunur. Şöminelerde ateş yakılan bir bölüm de bulunur. Yakılan ateşin dumanı ise düz baca sistemi sayesinde doğrudan dışarı atılır. Şömineler günümüzde yapı içlerinde daha çok tercih edilir. Ancak açık alanlara uygun modeller de bulunur.
Şöminelerin pek çok modeli vardır. Metal şömine de bunlardan biridir. Metal şömineler soba mantığı ile çalışır. Yapılarda bulunan bacalara bağlanma özelliğine sahiptir. Bunun yanında dış giydirme ya da inşaat işçiliğine gerek yoktur. Çünkü metal şömineler hazır ürünlerdir. Isı odası ya da dış giydirme yapılmadığı için kurulum aşamaları da oldukça kolaydır. Kısa sürede kurulumları gerçekleştirilir. Bu ürünlerin köşe modelleri, açık orta modeli ve u tipi modelleri bulunur.

Metal Şömine Özellikleri

Metal şömine soba mantığı ile çalışan ürünlerdir. Bu şömineler evlerde hazır bulunan bacalara bağlanır. Bu nedenle de inşaat işçiliği ve dış giydirme gibi işlemlerin yapılmasına gerek yoktur. Ekstradan işleme gerek kalmadığı için bu ürünlerin kurulumları da son derece kolaydır. Kuzineli, klasik ve modern metal şömine modelleri bulunur.
En çok tercih edilen metal şömineler köşe modeller, dört tarafı açık modeller ve üç tarafı cam olan u tipi modellerdir. Bu gibi özellikleri taşıyan modeller, otra şömine, duvar tipi şömine ve şömine sobalardır. Isıtma özelliğinin yanı sıra mangal yapmak için de kullanılabilir. Kapalı mekanlarda rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. Normal şömineden daha az yer kaplaması nedeniyle portatif ürünlerdir.

Metal Şömine Avantajları

Metal şömineler özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen şömine modelleridir. Kullanımları son derece kolaydır. Bunun yanında modern tasarımları ile bulundukları ortamın dekorasyonunun da daha şık olmasına olanak sağlarlar. Bu ürünler restoranlarda, geniş salonu bulunan evlerde, otellerde tercih edilebilir. Bu şöminelerin kullanıldığı alanların geniş ve ferah bir yapıda olması son derece önemlidir.
Kurulumu çok basittir. Bu nedenle kısa sürede kurulum işlemleri gerçekleştirilebilir. Isıtması gayet başarılıdır. Bunun yanında görsel açıdan da estetik bir görünüme sahiptir. Yakıt olarak odun kullanılan modellerin alt kısmında odun haznesi de bulunur. Metal olması nedeniyle taşınması da son derece kolaydır.
Metal şöminelerde ısıdan alınan verim diğerlerine göre çok daha yüksektir. Ateş direkt metal hazneden içeriye geldiği için çok rahat bir şekilde ısıtma sağlar.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.