Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

 Şömine cam kapakları ölçüye özel üretim olduğu için stoklu bulunmamaktadır.
 İçerikteki cam kapak görselleri siz müşterilerimizden gelen fotoğraflardır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Metal Çerçeveli Ölçüye Özel Üretim Şömine Cam Kapağı
Fiyat Sorunuz
Ölçüye Özel Üretim Cam Kapak
Fiyat Sorunuz
Ölçüye Özel İmalat Şömine Cam Kapağı
Fiyat Sorunuz
Ölçüye özel üretim şömine kapağı
Fiyat Sorunuz
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Seramik yünü 1200 Dereceye dayanıklı Şömine Soba Fitili
399,99 TL
1200 Derece ısıya dayanıklı Seramik Yün Yanmaz Şömine Soba Fitili
799,99 TL
Metal Çerçeveli Ölçüye Özel Üretim Şömine Cam Kapağı
Fiyat Sorunuz
Ölçüye Özel Üretim Cam Kapak
Fiyat Sorunuz
Ölçüye Özel İmalat Şömine Cam Kapağı
Fiyat Sorunuz
Ölçüye özel üretim şömine kapağı
Fiyat Sorunuz
50x50 cm vitro seramik cam
4.155,60 TL
59x38 cm vitroseramik cam
3.809,30 TL
Bu kategoride toplam 9 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Şömine Kapağı

Şömineler eski zamanlardan bu yana mekanların ısınması amacıyla kullanılan mimari bir yapıdır. Bunun yanında yöresel anlamda bu ürünler yemek pişirmek gibi çeşitli amaçlar için de kullanılmışlardır. Şöminelerde yakılan ateşin dumanı düz baca sistemi sayesinde doğrudan dışarı gider. Modern çağda da şömineler sıklıkla kullanılan mimari ürünlerdir. Özellikle iç mekanlarda daha çok tercih edilir. Bunun yanında avlu gibi alanlarda da dekoratif amaçlı kullanılabilir.
Şömineler insanların ısınma, yemek yapma, çeşitli sohbetlerin gerçekleştiği sıcak alanlar olmuşlardır. Bu yapılar çoğunlukla evlerde güzel bir dekorasyon sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Şömine kültürü ilk olarak Fransa’da başlamıştır. Günümüzde şömine çeşitleri oldukça fazladır, odunlu, elektrikli, doğalgazlı gibi çeşitli modeller bulunur.

Şık Şömine Kapakları

Özellikle eski tip şöminelerde şömine kapağı sıklıkla kullanılır. Günümüz modern şöminelerinde ise vintage bir hava katmak için bu kapaklar tercih edilir. Modern yaşama uyarlanan şömineler genelde hazneli yapıdadır. Kendinden asansörlü modellerin yanında yana açılır hazneli modeller de bulunur.

Şömine kapağı şöminelerin verimlerinin artmasına yardımcı olur. Bunun yanında şömine kapaklarında vitro seramik şömine camı kullanılması son derece önemlidir. Damperli ya da farklı çeşitteki camlar kullanıcılar için tehlike oluşturur.
Vitro Seramik şömine camı şöminelerin ağız ölçülerine göre üretilen metal çerçevenin içerisine kesilerek monte edilir. Şömine kapağı takılma işleminin ardından bacada bir sıkıntı olmaması halinde şömineler rahatlıkla yakılmaya başlanabilir. Modern şöminelerde şömine fitili bulunur. Bu nedenle sızıntı gibi durumlar meydana gelmez.

Şömine Kapağı Kullanımı

Yerleşik yaşama geçildiğinde insanlar güzel görünümlü ve işlevsel ürünler kullanmayı tercih etmişlerdir. Şömineler evleri güzel göstermelerinin yanı sıra aynı zamanda insanların iyi bir şekilde ısınmasına da yardımcı olur. Bunun yanında çeşitli konseptlerde şömine kapağı üretimi de mümkündür.

Şömine kapakları şöminelerin görsel açıdan güzel görünmelerine imkân sağlar. Şömine kapağı tercih edilirken bazı konulara dikkat etmek son derece önemlidir. Öncelikle seçilen şömine modeline uygun bir kapağın tercih edilmesi gerekir. Konsepte uygun kapak modelleri tercih edilmelidir. Şömine kapağı tercih edilirken şöminenin kullanım amacına uygun olacak modellerin tercih edilmesi de önemlidir. Bu sayede birbirinden şık şömineler ile yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.